Firma B’nature koncentruje się na dostarczaniu czystych i odżywczych witamin. Oferujemy produkty dopasowane dla osób w każdym wieku oraz prowadzących różne style życia, które pozwolą na wzbogacenie ich życia codziennego.

Jesteśmy producentem tak zwanych „witamin wegańskich”, które nie zawierają żadnych składników pochodzenia zwierzęcego.

Dostępne są w formie kapsułek zawierających składniki naturalne łatwo wchłaniane przez organizm. Zwiększa to ich przydatność dla organizmu poprzez maksymalną wydajność w dostarczaniu potrzebnych witamin.

Nasze produkty dzielimy na cztery kategorie: witaminy, minerały, zioła i enzymy. Pozwalają one organizmowi wspomagać się od wewnątrz i przyswajać składniki odżywcze w najlepszy możliwy sposób. W dzisiejszym świecie jesteśmy narażeni na działanie substancji chemicznych, toksyn i innych substancji, z którymi nasz organizm musi sobie poradzić. Dlatego pragniemy zadowolić naszych klientów, oferując produkty najwyższej jakości oraz czystości.

Nasze oleje w kroplach charakteryzuje wysoka wartość odżywcza dzięki zawartości silnie skoncentrowanych ekstraktów oleju.

Wchłaniane są one w sposób bardziej naturalny, co pozwala na wykorzystanie ich maksymalnej zdolności dostarczenia organizmowi niezbędnych witamin. Nasze oleje mogą być stosowane przez osoby w każdym wieku. Zostały one stworzone specjalnie dla tych, którzy nie lubią połykać kapsułek, dla dzieci a także dla osób cierpiących na różne schorzenia.

Środowisko jest dla nas ważne. Działanie naszej firmy opiera się na zrównoważonym podejściu środowiskowym począwszy od produkcji aż do momentu, gdy produkt znajdzie się w rękach klienta. Stale rozwijamy się i pracujemy nad poprawą standardów zarówno z myślą o naszych klientach, jak i o ochronie przyrody. Dlatego też wprowadziliśmy politykę recyklingu, co oznacza, że zużyte opakowania mogą zostać oddane do ponownego przetworzenia. Zamiast opakowań plastikowych używamy szklanych butelek oraz metalowych kapsli. Kartony przeznaczone na opakowania produkowane są w 100% z papieru przyjaznego dla środowiska, który również może zostać poddany recyklingowi.

Nasze produkty

Firma B’nature produkuje suplementy diety oraz witaminy, które można stosować codziennie. Oferujemy wegańskie olejki i kapsułki pełne składników odżywczych, które są łatwe w użyciu dla każdego i skutecznie wchłaniane przez organizm. Naszym celem jest być zawsze tak blisko natury, jak to tylko możliwe. Nasza firma stale ulepsza się, starając się osiągnąć możliwie najwyższy poziom.

Produkty B’nature to nie leki, ale naturalne, ulepszone suplementy diety. Są one WOLNE od jakichkolwiek obcych i sztucznych dodatków, takich jak nośniki, kwasy spożywcze, substancje słodzące, emulgatory, środki zwilżające, wypełniacze, konserwanty, skrobia, stabilizatory, barwniki lub wzmacniacze smaku.

W 100% wegańskie i 100% bezglutenowe

Swoje prozdrowotne działanie nasze produkty głównie zawdzięczają możliwości spożycia ich w naturalnej postaci. Są one produkowane przede wszystkim na bazie ziół, co wynika z doświadczenia oraz tradycyjnych obserwacji. Zioła używane były jeszcze zanim historia ludzkości zaczęła być spisywana. Szukając i zbierając pożywienie, nasi przodkowie odkryli, że zioła są nie tylko cennym źródłem substancji odżywczych, ale także, świadomie wyselekcjonowane, mogą zniwelować dolegliwości.

Aby zaoferować szeroki wybór witamin, podzieliliśmy je na cztery kategorie, o których wspomnieliśmy wcześniej: witaminy, zioła, minerały, enzymy. Wszystkie nasze witaminy i zioła są 100% czystym wyciągiem pozyskanym z naturalnych źródeł takich jak warzywa, jagody, owoce czy algi.

Organiczne

Wszystkie nasze witaminy pozyskiwane są z roślin dziko rosnących lub uprawianych ekologicznie przy użyciu tradycyjnych technik uprawy bez wykorzystania pestycydów. Dlatego nasze produkty zachowują dobrą jakość i tworzone są w zgodzie z naturą.

Selekcja

Nasze składniki dobieramy w wyniku starannie przeprowadzonej selekcji, na ten proces zwracamy szczególną uwagę. W pierwszej kolejności używamy naszych oczu, aby sprawdzić, czy wygląd roślin odpowiada właściwym normom. Następnie dotykamy i wąchamy owoce bądź zioła, aby zaangażować wszystkie zmysły. Wreszcie, w celu uzyskania pełnego zakresu kontroli jakości, smakujemy owoce i zioła. Uważamy, że taka procedura stanowi optymalne rozwiązanie pozwalające na sprawdzenie jakości składników przed rozpoczęciem procesu produkcji.

Kontrola jakości

Po starannym doborze składników, dokonywana jest inspekcja instrumentalna zgodna z parametrami wewnątrz procesowymi, natomiast ostateczna kontrola przeprowadzana jest podczas pakowania. Zgodnie z zapisami w regulaminie, kierownik zakładu dokonuje kontroli na co najmniej trzech etapach. Zarząd przedsiębiorstwa także przeprowadza okazjonalne kontrole, natomiast kontrole okresowe przeprowadzane są przez takie organizacje jak zakład usług medycznych czy organy ds. bezpieczeństwa żywności.

Surowe

Większość zwolenników żywności surowej unika jaj, produktów mlecznych oraz stara się, aby żywność pozostała możliwie jak najbardziej „żywa”. Braliśmy to pod uwagę w odniesieniu do naszych produktów. Dlatego też temperatura kropli na bazie wody oraz kapsułek z proszkiem nie przekracza 41°C, co pozwala zakwalifikować nasze produkty jako surowe. W rezultacie są one bogate w wysokoskoncentrowane składniki odżywcze oraz niezbędne substancje.

Oleje tłoczone na zimno

Rola jaką odpowiednia, zróżnicowana dieta odgrywa w ochronie zdrowia jest nie do przecenienia. Jednakże dieta stosowana przez ludzi żyjących we współczesnym, zabieganym świecie wymaga uzupełnienia o niezbędne substancje, których brakuje w organizmie, pochodzące ze źródeł naturalnych.

Olej tłoczony na zimno zawiera nienasycone kwasy tłuszczowe takie jak Omega-3,6 i 9, które nie mogą być wytwarzane przez sam organizm, ale są niezbędne dla zdrowego stylu życia. Ponadto oleje zawierają również specjalne składniki z ziół, z których wykonane są nasze produkty. Nasze oleje przetwarzane są w temperaturze poniżej 70°C, dzięki czemu są bogate w składniki odżywcze i czyste.

Styl życia

Przy każdym produkcie rozważamy potencjalne wybory stylu życia. Jest to dla nas ważne, ponieważ chcemy zaoferować nasze witaminy wszystkim. Nieustannie pracujemy nad rozwojem produktu i staramy się wydobyć z niego jak najwięcej.

Wegańskie

Czasami określony styl życia wybrany przez ludzi wpływa na ich przekonania oraz rodzaj spożywanych produktów. Odnosi się to do stylu życia ludzi, takich jak wegetarianie czy weganie, którzy nie jedzą zwierząt ani żadnych produktów pochodzenia zwierzęcego, na przykład produktów mlecznych czy jaj. Niektórzy producenci witamin do produkcji kapsułek używają wosku pszczelego, jednak my wzięliśmy to pod uwagę i obecnie oferujemy w 100% wegańskie kapsułki. Na żadnym etapie produkcji nie ucierpiało żadne zwierzę, ani nie wykorzystano składników testowanych na zwierzętach.

Krople

Oferujemy krople zarówno na bazie wody jak i oleju, co daje większą różnorodność wyboru. Woda nie rozpuszcza się w oleju, dlatego zawsze stosujemy te dwie bazy oddzielnie, aby utrzymać łatwy w użyciu produkt. Pozwala nam to na opracowanie szerszej gamy produktów.

Krople na bazie wody

Składniki rozpuszczalne w wodzie, po ich wspólnym odmierzeniu, rozpuszczane są w sterylnych warunkach w zalecanej temperaturze technologicznej. Zazwyczaj w szklanych urządzeniach i oczyszczonej wodzie. Krople te są w 100% surowe.

Krople na bazie oleju

Firma B’nature oferuje dwie kategorie 100% tłoczonych na zimno kropli na bazie oleju: zioła i witaminy. Zawierają one ekstrakty olejów z ziół, warzyw lub owoców. Oleje z nasion tłoczonych na zimno już zawierają substancje typowe dla danych produktów i są butelkowane po instrumentalnym odmierzeniu ilości.

Środowisko

Podczas procesu produkcji w zakładzie stosuje się technologię wytwarzającą niską bądź praktycznie zerową ilość odpadów. Jednym z rodzajów odpadów są pozostałości prasy z nasion oleistych, które są w pełni wykorzystywane jako pasza dla zwierząt domowych lub jako paliwo używane do ogrzewania gospodarstwa domowego. Inne odpady to opakowania po dostarczanych surowcach, które są usuwane poprzez firmy zajmujące się selektywnym zbieraniem odpadów.

Opakowania

Polityka recyklingu

Karton używany do produkcji opakowań nadaje się w 100% do ponownego przetworzenia i jest przyjazny dla środowiska. Używamy również szklanych butelek i metalowych kapsli, aby zapewnić łatwy proces recyklingu. W momencie utylizacji, łatwo można umieścić różne materiały w miejscach do tego przeznaczonych.

Transport

Korzystamy z usług ekologicznej firmy transportowej, która, podobnie jak my, wykazuje się pasją w stosowaniu opcji transportu przyjaznych dla środowiska. W kwestii opakowań dostarczanych surowców wymagane jest, aby materiał nie był zanieczyszczony. Wymóg ten eliminuje również możliwość zanieczyszczenia środowiska.

Stale rozwijamy nasze strategie i możliwości aby poprawić wybory naszej firmy. Dlatego zawsze warto upewnić się, że jakość idzie w parze z ochroną środowiska.